Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Ліцензування

Інформація для суб'єктів господарювання
Інформація для ліцензіатів щодо порядку подачі повідомлень про зміни до ліцензії

Закликаємо суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики бути відповідальними та долучатися спільно із МОЗ України до боротьби з коронавірусом!

 

   Юридичні особи, незалежно від їх організаційно-правової форми, та фізичні особи - підприємці, які провадять господарську діяльність з медичної практики та мають відповідну ліцензію, в тому числі лабораторії, які проводять тестування щодо виявлення COVID-19, з метою недопущення його розповсюдження, відповідно до наказу МОЗ України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)», статті 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та пункту 13 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 285 (далі – Ліцензійні умови) зобов’язані негайно інформувати територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства, про надзвичайні події та ситуації, що становлять загрозу для здоров’я населення, санітарного та епідемічного благополуччя.

  Крім того, для якісного та своєчасного надання медичної допомоги ліцензіат відповідно до пункту 13 Ліцензійних умов зобов’язаний:

- надавати медичну допомогу, медичні послуги відповідно до клінічних протоколів та стандартів медичної допомоги (медичних стандартів) та дотримуватися стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), уніфікованих клінічних протоколів, затверджених МОЗ.

  Наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» затверджені «Стандарт екстреної медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» та Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

 

  МОЗ України закликає суб’єктів господарювання максимально сприяти громадянам у наданні медичної допомоги та необхідної інформації щодо поширення коронавірусу COVID-19.

 

  Актуальну інформацію та відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом можна знайти за посиланям - COVID-19: https://covid19.com.ua/

 

 

Начальник Управління ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги Ігор СЛОНЕЦЬКИЙ

 


Міністерством охорони здоров’я України
попереджає
про шахрайські дії осіб, які пропонують послуги з ліцензування господарської діяльності з медичної практики

 

До Міністерства охорони здоров'я України надходять непоодинокі звернення громадян, посадових осіб органів охорони здоров'я щодо шахрайських дій осіб, пов'язаних із наданням недостовірної інформації стосовно отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України.

 

МОЗ України закликає суб'єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України, а також посадових осіб структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій бути обачними та не довіряти особам, які за «певну винагороду» пропонують свої послуги з отримання ліцензії по телефону, за допомогою електронного зв’язку, під час семінарів тощо.

 

Зазначене питання також стосується пропозицій таких посередників щодо «підготовки» суб’єктів господарювання до перевірок додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України, які здійснюються
МОЗ в плановому та позаплановому порядках відповідно до чинного законодавства.

 

У разі виявлення таких випадків просимо інформувати МОЗ України та відповідні правоохоронні органи для належного реагування.

 

Вищезазначена хибна інформація, яку розповсюджують певні особи серед суб’єктів господарювання та працівників структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, не має жодного відношення до роботи, яку здійснює МОЗ України щодо ліцензування зазначених видів діяльності.

 

В свою чергу МОЗ України інформує суб’єктів господарювання, що на виконання статті 21 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», прийняті МОЗ України рішення в сфері ліцензування оприлюднюються в електронному вигляді на офіційному-веб сайті в розділі «Ліцензування», «Прийняті рішення» за посиланням: http://moz.gov.ua/prijnjati-rishennja.

 

 

До уваги суб’єктів господарювання!

Змінено графік прийому відвідувачів Центру «Єдине вікно» МОЗ України

 

З метою попередження суб’єктів здійснення господарської діяльності, які мають намір подати відповідні заяви та документи до МОЗ України (з питань ліцензування та акредитації) інформуємо, що з 05 березня 2019 року змінюється графік прийому відвідувачів Центру «Єдине вікно» МОЗ України.

 

Прийом відвідувачів Центру «Єдине вікно» буде здійснюватись в приміщенні Сервісного центру Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» (перший поверх) за графіком: понеділок – п’ятниця з 9.30 - 15.00, вихідні: субота-неділя, за адресою: вул. Смоленська, буд. 10, м. Київ, (ст. метро «Шулявська» - схема проїзду).

 

Довідково: за посиланням можна ознайомитись з переліком та порядком подачі документів на отримання ліцензії.

 

Управління ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги

Інформація щодо необхідності отримання нової ліцензії у разі перетворення закладів охорони здоров'я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства
Деякі питання отримання ліцензії для надання первинної медичної допомоги населенню
Інформація щодо необхідності отримання ліцензії для здійснення медичних оглядів водіїв транспортних засобів
Перелік та порядок подачі документів на отримання ліцензії
До уваги керівників комунальних некомерційних підприємств

До уваги суб’єктів господарювання інформація про порядок надання адміністративних послуг МОЗ України на період встановлення карантину!

 

МОЗ України інформує, що Центр адміністративних послуг «Єдине вікно» МОЗ України на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19), буде здійснювати прийом відвідувачів у штатному режимі.

Нагадуємо, що прийом відвідувачів Центру «Єдине вікно» здійснюється в приміщенні Сервісного центру Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» (перший поверх) за графіком: понеділок – п’ятниця з 9.30 - 15.00, вихідні: субота-неділя, за адресою:
вул. Смоленська, буд. 10, м. Київ, (ст. метро «Шулявська»- схема проїзду).

Однак, МОЗ України закликає суб’єктів господарювання бути свідомими та скористатися можливістю направлення документів поштовим відправленням з описом вкладення, що передбачено (пунктом 2 частини першої статті 10 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності"), на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19).

Крім цього, МОЗ України звертає увагу, що відповідно до наказу
МОЗ України від 13.03.2020 № 659 «Про додаткові заходи із попередження виникнення коронавірусу COVID-19» призупинено особистий прийом громадян керівниками структурних підрозділів на період до 03 квітня
2020 року.

Принагідно, МОЗ України звертає увагу суб’єктів господарювання, для недопущення розповсюдження інфекційних захворювань ліцензіат відповідно до пункту 13 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 285 (далі – Ліцензійні умови) зобов’язаний інформувати територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства, про надзвичайні події та ситуації, що становлять загрозу для здоров’я населення, санітарного та епідемічного благополуччя, у визначені МОЗ строки.

Крім того, для якісного та своєчасного надання медичної допомоги ліцензіат відповідно до пункту 13 Ліцензійних умов зобов’язаний:

- надавати медичну допомогу, медичні послуги відповідно до клінічних протоколів та стандартів медичної допомоги (медичних стандартів) та дотримуватися стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), уніфікованих клінічних протоколів, затверджених МОЗ.

         Наказом МОЗ України від 13.03.2020 № 663 "Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19" затверджені «Стандарти медичної допомоги COVID-19», «Стандарт фармацевтичної допомоги COVID-19» та «Рекомендації щодо дій державних установ обласних та Київського міського лабораторних (у тому числі на всіх видах транспорту) центрів Міністерства охорони здоров’я України при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку
COVID-19».

МОЗ України закликає суб’єктів господарювання, які провадять медичну практику бути відповідальними, максимально сприяти громадянам у наданні медичної допомоги та необхідної інформації щодо поширення коронавірусу COVID-19.

 

Актуальну інформацію та відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом можна знайти за посиланям - COVID-19: https://covid19.com.ua/

 

 

Начальник Управління ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги

Ігор СЛОНЕЦЬКИЙ